Aujourd'hui c'est dimanche, 10 décembre 2023
Lecture

Biblioteka parafialnaBiblioteka parafialna czynna
w poniedziałki i środy od 17.00 do 18.30
wtoreki i piątki od 10.00 do 12.00

Regulamin bilbioteki

Jest 26315 pozycji w naszej bibliotece

Tytuły: Tous # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z
Autorzy: Tous # A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z


 

Biblioteka parafialna na Świerczewie

W 2006 roku biblioteka parafialna została uporządkowana, zasób skatalogowany, a katalog w formie elektronicznej umieszczony na stronie internetowej parafii. Posiadamy książki z wielu dziedzin wiedzy (m.in. poezja, historia, socjologia, prawo, polityka, filozofia, religioznawstwo, teologia, biografie, medycyna, technika, poradniki, podróże, krajoznawstwo) oraz literaturę piękną dla dzieci i dorosłych.

Cechą szczególną naszej biblioteki jest to, że posiadamy (i nie pozbywamy się) wiele starych, jakże często ubytkowanych w innych bibliotekach pozycji. Można je wykorzystać do analiz porównawczych i opracowań retrospektywnych. Ale księgozbiór jest także poszerzany systematycznie o najnowsze pozycje dzięki współpracy z innymi bibliotekami.

Przez długie lata brakowało na Świerczewie biblioteki publicznej. Nasza biblioteka parafialna wpisała się w tę lukę i służy naszym mieszkańcom swoimi zbiorami.

W ciągu pierwszych dwóch lat zarejestrowano 84 nowych czytelników, obecnie jest zarejestrowanych ponad 330 stałych czytelników i liczba ta rośnie. Na bieżąco z księgozbioru podręcznego (słowniki i encyklopedie) korzystają dzieci i pracownicy świetlicy środowiskowej przy odrabianiu lekcji i zajęciach wyrównawczych.

Dzięki katalogowi udostępnionemu na stronie parafii każdy czytelnik może wybrać interesującą go pozycję i zamówić w bibliotece podczas odwiedzin.

Poza godzinami podanymi powyżej biblioteka jest otwarta w pierwszą lub drugą niedzielę miesiąca od 10.00 - 12.30 w ramach akcji "Książka dla Seniora" (wprowadzonej od grudnia 2009 r.), związanej ze spotkaniami Żywego Różańca. Jednakże zapraszamy do odwiedzenia zbiorów bibliotecznych wszystkich zainteresowanych, którym trudno wybrać się w dzień powszedni.

Cały zasób, którym dysponuje biblioteka parafialna powstał dzięki ofiarności i poczuciu wartości słowa pisanego naszych parafian i przyjaciół.

Bibliotekarz-wolontariusz
mgr Urszula Woźniak

Copyright 2003-2023 © Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri i parafia pw. NMP Matki Kościoła w Poznaniu
stat4u
Kalendarz
Czytania
Kongregacja Oratorium Św. Filipa Neri - Poznań
Siemens Centrale telefoniczne